Naktssvece (Evening Primrose Oil) – jaunības eliksīrs un veselības avots.

„ Ja gribētu, mēs varētu arī simts gadu nodzīvot “ 

RSU asociētais profesors, ārsts dermatologs Jānis Ķīsis, raidījumā „Ar dziesmu par dzīvi“ rādio SWH. 18.06.2010.

Naktssvece (Oenthera biennis) cilmes vieta ir Ziemeļ un Dienvidamerika. Eiropā – 17.-18.gadsimtā to ieveda kuģotāji, kas bija atklājuši auga ārstnieciskās īpašības. Bagātīgs, un viens no retajiem, Omega-6 nepiesātināto taukskābju jeb Gamma linolēnskābes avotiem. Nepiesātinātās taukskābes ir lipīdi, kas ir vitāli nepieciešams materiāls ikvienai cilvēka ķermeņa šūnai, jo veido katras organisma šūnas membrānu. Membrāna pasargā šūnu no ārējiem nelabvēlīgiem faktoriem, palīdz saglabāt mitrumu šūnā un nodrošina veselīgu vielmaiņu.

Naktssveces eļļa palīdz sausai, jutīgai, iekaisušai ādai.Omega-6 barojoši iedarbojas uz ādu, stiprina ādas aizsargspējas, uzlabo ādas atjaunojošās īpašības, pasargājot no priekšlaicīgas novecošanās un krunciņu ātrākas veidošanās, uzlabojot ādas elastību un tvirtumu.Tā palīdz novērst ādas iekaisumu, niezi, apsārtumu, raupjumu, lobīšanos, ļauj ātrāk sadzīt ādas ievainojumiem. To kā uztura bagātinātāju iesaka cillvēkiem ar sausu, jutīgu, iekaisušu ādu un tiem, kuri cieš no ekzēmas, atopiskā dermatīta, psoriāzes, neirodermīta.

! Naktssveces eļļa palīdz pirmsmenstruālā un  postmenopauzes sindromu simptomu mazināšanā.

Veicina kalcija labāku izmantošanos organismā, tādējādi noderīga osteoporozes profilaksei.

! Palīdz mazināt holesterīna līmeni asinīs un normalizēt asinsspiedienu. 

Palīdz reimatoīdā artrīta, bronhiālās astmas un diabēta slimniekiem.

 

Pētījumos apstiprināts, ka naktssveces eļļas sastāvā esošā Gamma-linolīnskābe selektīvā veidā iedarbojoties uz audzēja šūnām – nomācot to attīstību un aizkavējotmetastāžu veidošanos, tādējādi palīdzot, krūšu vēza terapijā lietoto medikamentu iedarbībai(Tyler.V.Herbs of Choice, the Therapeutical Use of Phytomedicinals. Binghamton:Pharmaceutical Press;1994,Kenny FS, et al. Gamma linolenic acid with Tamoxifen as primary therapy in breast cancer. Int J Cancer 2000;85:643).

Komentāri (1)

Eduardo 2012-03-11 23:50:34

Call me wind bceuase I am absolutely blown away.Pievieno savu komentāru
captcha